0

Złoty Spisek

„Złoty spisek”Ferdinand Lips

Prawdziwa perła. Pozycja obowiązkowa dla mających wątpliwości dotyczących długofalowego inwestowania w metale szlachetne. Warto przeczytać by nabrać pewności i inwestować w metale szlachetne i to nie tylko dla zysku. Autor (bankier, historyk pieniądza, analityk finansowy) szczerze opowiada o manipulacjach, które przez wiele lat trzymały ceny złota na niskim poziomie. Wyjaśnia, kto i dlaczego był tym zainteresowany. Pisze o tym ile to kosztowało i czy jest to nadal możliwe.

„Złoty spisek” to fascynująca historia złota, podana w przystępny sposób. Okraszona wieloma opiniami ludzi ze światowego świecznika finansów. Dla przykładu opinia, jaką wyraził John Exter amerykański bankier i ekspert finansowy; „Obligacje to certyfikaty gwarantowanej grabieży oszczędności naiwnych obywateli żyjących ze stałych dochodów”

Autor za rękę prowadzi nas przez historię i otwiera oczy na czasy współczesne. Dzieli się z nami swoimi opiniami na temat kondycji światowych finansów. „współczesny system finansowy znajduje się w stanie rozkładu. Jest policzkiem wymierzonym prawu i porządkowi, cywilizacji, rozumowi i zasadom dobrego zachowania. Przede wszystkim jednak stanowi zagrożenie naszej wolności. Miejmy nadzieje, że ów stan nie potrwa długo i świat zmieni w końcu zdanie.”

Ferdynand Lips zmusza czytelnika do refleksji nad moralnymi kosztami, jakie dziś płaci świat za odejście od standardu złota i przyjęcie dolara za międzynarodową walutę rozliczeniową. Daje nam jednak nadzieję, że razem z powrotem do złotego pieniądza światu zostanie przywrócony właściwy ład oraz powrócą podstawowe wartości moralne.

Logicznym wnioskiem po przeczytaniu „Złotego spisku” jest inwestowanie w metale szlachetne. Inwestowanie we wzrost ich wartości a tym samym podkopywanie fundamentów emitenta papierowych dolarów żyjącego ze ściągania haraczu z całego świata. Wzrost wartości złota jest piaskiem sypanym w tryby maszyn drukujących dolary. Kupowanie złota i srebra jest wyrazem sprzeciwu wobec matactw oszustów z Wall Strett.

Wracając do książki, jest to pozycja z pod szyldu „ Przeczytać musisz”.

Ostatnie wpisy