0

Złoty Posag

Gwarancja złotego startu

Nasze dzieci są dla nas najważniejsze. Dbamy o ich bezpieczeństwo, zdrowie, wychowanie i edukację. Bycie rodzicem to szczęście, olbrzymia radość i wielka odpowiedzialność. I wiem o czym piszę, ponieważ sam jestem ojcem trójki dzieci.

Rolą każdego rodzica jest zapewnienie dziecku bezpiecznego i radosnego dzieciństwa oraz jak najlepsze przygotowanie do dorosłego życia. Myśląc o przyszłości dziecka zastanawiamy się jak możemy najlepiej wywiązać się z tych obowiązków. W naszych planach zawsze obecny jest aspekt finansowy. Często zadajemy sobie pytanie, czy wystarczy nam pieniędzy na wydatki związane z naszymi planami.

Warto więc jak najwcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu finansowej przyszłości naszych pociech. Decyzja o oszczędzaniu, którą podejmiemy dziś może mieć kolosalne znaczenie, kiedy przyjdzie sfinansować wymarzone studia lub pomóc w zakupie pierwszego mieszkania.

Im wcześniej pomyślimy o oszczędzaniu na przyszłe potrzeby naszych dzieci, im wcześniej podejmiemy decyzje, tym łatwiej zgromadzimy potrzebny kapitał. Rozważając wieloletni program o gromadzeniu oszczędności szczególny nacisk powinniśmy położyć na bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Pod uwagę należy brać tylko rozwiązania gwarantujące największe bezpieczeństwo.

Jak więc wybrać najskuteczniejsza metodę budowy solidnego posagu? Sporo na temat długofalowego gromadzenia oszczędności zostało już napisane w artykule „6 zasad bezpiecznego oszczędzania”, więc w tym wpisie nie będę wracać do podstaw. Chcę tylko zwrócić Twoją uwagę na fakt, że „Program Powiernik” może doskonale sprawdzić się jako zabezpieczenie posagowe.

Złoty posag na każdą kieszeń

Posag zbudowany ze sztabek złota jest w odczuciu większości Polaków czymś bardzo luksusowym. Jednak oszczędzanie w złocie nie jest już propozycją kierowaną wyłącznie do osób najbogatszych. Każdy, kto jest w stanie odkładać miesięcznie 200 zł, jest w stanie zbudować prywatne rezerwy złota i zadbać o Złotą Przyszłość swojego dziecka.

 

Doskonały prezent, który będzie rósł razem z dzieckiem

„Program Powiernik” jest produktem bardzo elastycznym i wygodnym. Gromadzisz złoto bez jakichkolwiek zobowiązań. Przystępując do programu nie składasz żadnych deklaracji odnośnie częstotliwości lub wysokości przyszłych wpłat.

Tylko Ty decydujesz, jaką kwotę w danym miesiącu chcesz przeznaczyć na zakup złota. W momentach większego przypływu gotówki (chrzciny, pierwsza komunia, hojni dziadkowie) masz już gotowy plan. W trakcie trwania programu Ty jesteś jego właścicielem, co jest bardzo istotne, bo tylko od Twojej decyzji będzie zależeć, kiedy i w jakiej części zgromadzone środki przekażesz dziecku.

 

Fizyczne złoto jest najbezpieczniejsze

Złoto jest sprawdzoną przez wiele pokoleń, tradycyjną forma gromadzenia oszczędności. Jak dowodzi historia:

  1. Złoto towarzyszy człowiekowi od kilku tysięcy lat. Zawsze miało i ma wartość. Jest cenione zarówno w czasach rozwoju i dobrobytu, jak i w czasach kryzysów finansowych.
  2. Złota nie da się dodrukować, przez co nikt nie może w istotny sposób wpłynąć na jego podaż, a tym samym cenę.
  3. Na cenę złoto nie mają wpływu krajowe zawirowania polityczne lub gospodarcze.
  4. W przeciwieństwie do oszczędzania w walutach lub papierach wartościowych, złoto w małym stopniu zależy od polityki. Upadały imperia, zmieniały się ustroje i systemy gospodarcze, a ludzie zawsze cenili złoto.

 

Perspektywy na przyszłość

Klasyczne lokaty oszczędnościowe zakładane z myślą o dzieciach dają pewien procent dochodu od zaangażowanego kapitału. Wysokość odsetek zależy od stopnia ryzyka, jakie akceptujemy podpisując umowę. Ta zależność jest bardzo prosta – większe odsetki są zawsze skorelowane z większym ryzykiem. A Ty – jak duże ryzyko jesteś w stanie zaakceptować myśląc o przyszłości swojego dziecka?

Złoto nie kusi odsetkami. Mówi się, że złoto nie płaci odsetek. Ale niewątpliwie złoto doskonale radzi sobie na rynku. Tak było przez ostatnie 20 lat i można przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że cena złota w przyszłości będzie zachowywać się podobnie.

 

Cena złota w ciągu ostatnich 20 lat.

posag

Decyzja należy do Ciebie

Niezależnie czy zaczniesz odkładać na studia swojego dziecka, czy zechcesz kiedyś pomóc w zakupie pierwszego auta lub mieszkania, decyzję warto podjąć jak najwcześniej. I warto poważnie pomyśleć o złocie inwestycyjnym. Ulokowanie oszczędności w złocie zawsze oznaczało pewność posiadania.

Od 1999 roku jestem związany z rynkiem finansowym. Poznałem wiele produktów i potrafię je ocenić. Sporo wiem na temat współczesnych finansów i zagrożeń, jakie czyhają na nasze oszczędności.

Myśląc o przyszłości moich dzieci wybrałem „Program Powiernik”. Korzystam z niego od przeszło trzech lat i serdecznie polecam to rozwiązanie każdemu, kto myśląc o oszczędzaniu ceni bezpieczeństwo.

Dariusz Furmaniuk

PS

W swoim postępowaniu nie jestem odosobniony.

„Od wielu lat analizuję system finansowy, w który nas wrzucono bez pytania o zgodę. Dziś mogę powiedzieć, że śpię spokojnie. Gdy to wszystko się rozsypie, ja, moja rodzina i najbliżsi, jesteśmy zabezpieczeni. A reszta społeczeństwa?

Tak samo jak ja mogą kupować złoto i srebro i tak samo jak ja mogą spać spokojnie”

JAMES TURK – Free Gold Money Report

Ostatnie wpisy