0

Wielcy tego świata patrzą w stronę złota


Według wiadomości z końca maja drastycznie spadła ilość agresywnych spekulacji na cenach złota i analogicznie wzrosła ilość długoterminowych kontaktów na kontrakty związane ze złotem.

Raport złota COT (ang. Commitments of Traders Gold Report) z 31 maja 2016 pokazuje ciekawą tendencję inwestorów. Jak wspomniano wyżej spada drastycznie ilość inwestycji „Niedźwiedzich” spekulacyjnych na spadek ceny złota. Może wieszczyć długoterminowe perspektywy zysku dla tych którzy zaufają trendowi wzrostowemu w dłuższej perspektywie czasu.

Otwieranie kontraktów długoterminowych przez duże komercyjne firmy tradingowe sugeruje, iż poważni analitycy patrzą na inwestycję w złoto nie w perspektywie dni czy miesięcy ale lat. Czy zasadne jest podążanie za tym co robią najwięksi? Naszym zdaniem tak.

Dlaczego płynąć z prądem złota?

Nadciągają niepewne czasy. Rośnie w siłę ruch Brexit który chce odłączenia się Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej, słabnie pozycja tradycyjnych walut i ciągle zawisa nad nami widmo przepalenia się gospodarki Chin. Wszystkie te czynniki powodują niepokoje na parkietach giełdowych a słowa „jak kryzys i trwoga, kupujemy złoto”.

  • Złoto to bezpieczeństwo
  • Złota nie dodrukujemy
  • Złoto chroni i blokuje utratę kruchych oszczędności

Dlatego więc naturalna wydaje się tendencja inwestycji największych firm inwestycyjnych w złoto. Takie spekulacje na dłuższą metę sugerują przyszłość pełną zawirowań na rynkach i niestabilności gospodarek światowych. Na szczęście złota metoda na ochronę naszych oszczędności jest w zasięgu ręki a odpowiedź na pytanie jak bronić się przed niepewną przyszłością jest tuż tuż. Programy oszczędnościowe oparte na złocie inwestycyjnym stają się coraz bardziej atrakcyjne. Potwierdzają to chociażby dane takie jak zamieszczony tutaj wykres.

Dla miłośników danych dodajemy bezpośredni link do raportu oraz ciekawy artykuł anglojęzyczny w tej samej materii.

Ostatnie wpisy