0

Sensowny poziom złota w portfelu inwestycyjnym

 

Już od czterech lat mówimy i przekonujemy do konieczności posiadania fizycznego złota inwestycyjnego w dobrze skonstruowanym portfelu inwestycyjnym. W tym czasie ilość niepokojących pytań wciąż rośnie. Któż z mądrych tego świata potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na poniższe pytania?

USA

Czy nowy prezydent USA Donald Tramp ma większe szanse na realizację swoich haseł przedwyborczych czy na impechment? Sporo do tej gry może wnieść przesłuchanie byłego szefa FBI.

Chiny

W którą stronę  podąża gospodarka Chin? Czy obniżenie wiarygodności kredytowej drugiej największej gospodarki świata naprawdę  świadczy o jej hamowaniu i nadmiernym zadłużeniu, czy jest to manewr polityczny USA? Warto pamiętać, że jest to pierwsza taka decyzja od 18 lat.

Europa

Co z warunkami Brexitu? Przecież upłynął już roku od referendum i nadal nikt nie wie, na jakich zasadach zostanie przeprowadzony rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Jakie będą koszty i kto je poniesie?

Niepewność inwestorów dodatkowo powinna rosnąć wraz ze wzrostem napięcia na Bliskim Wschodzie. Na razie globalnych i systemowych zagrożeń nie widać na giełdach. Trwa jedna z najdłuższych fal wzrostowych, mająca swoje uzasadnienie jedynie w nowo drukowanych pieniądzach. Czy napompowane ceny spółek wytrzymają dalsze wzrosty? Czy baloniki zaczną pękać i jesteśmy w przededniu załamania na rynkach kapitałowych? Czy banki centralne USA, Japonii i Unii Europejskiej są gotowe nadal zwiększać podaż pieniądza?

Bal na finansowym Titanicu zdaje się trwać w najlepsze. Orkiestra ciągle gra i tylko nieliczni starają się zajmować pozycje nieco bliżej szalup ratunkowych. Jedną z takich osób jest pan Krzysztofem Kolany, główny analityk Bankier.pl Miło jest wiedzieć, że nie tylko my traktujemy złoto inwestycyjne, jako aktywo zwiększające bezpieczeństwo naszych oszczędności. Dlatego serdecznie polecamy wywiad z Panem Krzysztofem.

Link dostępny tutaj:

Wywiad z Krzysztofen Kolany

Więcej artkułów pana Krzysztofa możesz znaleźć tutaj:

Link dostępny tutaj:

http://dyskusja.biz/krzysztof-kolany

 

Ostatnie wpisy