0

Powiernik S.A. Efektywny, a przede wszystkim godny zaufania partner w zakupie złota.

Oszczędzaj bezpiecznie – to jedno z najważniejszych haseł spółki akcyjnej Powiernik, którą Instytut Europejskiego Biznesu umieścił w zestawieniu najbardziej efektywnych i godnych zaufania firm w Polsce w 2022 roku. Powiernik S.A. oferuje klientom zakup złota inwestycyjnego bezpośrednio od producenta, w postaci monet i sztabek, a także sukcesywny, prosty plan oszczędnościowy oparty na inwestycji w złoto. To właśnie za tę działalność otrzymał wyróżnienie i tytuł Geparda Biznesu.

Ponad 10 lat działalności firmy

Firma już od 2013 r. prowadzi dla swoich klientów „Program Powiernik”, bezpieczny plan oszczędnościowy dla osób poszukujących sposobu na zabezpieczanie oszczędności i budowanie majątku na przyszłość. Dzięki bezpośredniej, wieloletniej współpracy z producentami i dostawcami, Powiernik może zaoferować pojedynczym inwestorom zakup złota na bardzo korzystnych warunkach. Tę trwającą już od ponad dekady działalność firmy docenił niedawno Instytut Europejskiego Biznesu, który w ubiegłym roku przyznał jej miano „Efektywnej Firmy”, „Geparda Biznesu” i „Mocnej Firmy Godnej Zaufania” 2022.

Wiarygodność przedsiębiorstwa

Instytut Europejskiego Biznesu wraz z Portalem EuropejskaFirma.pl od 16 lat analizują wyniki finansowe przedsiębiorstw, w tym przebadało w tym czasie wyniki już 200 000 polskich firm. Badania oparte są na oficjalnych danych finansowych, ujawnionych w Krajowym Rejestrze Sądowym. To pozwala konsumentom, klientom potwierdzić, sprawdzić, wiarygodność podmiotów gospodarczych, z którymi planują nawiązać współpracę.

 

Dynamika wzrostu zysków na poziomie ponad 700 procent

Gepard Biznesu to nagroda przyznawana firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto w poddanym badaniu okresie wynosi więcej niż 10%. Spółka Powiernik otrzymała ją za swój dynamiczny rozwój – odnotwana przez nią średnia dynamik zysków w latach 2019-2020 osiągnęła poziom 734,2%. W parze z dynamiką wzrostu przychodów w przypadku Powiernika idzie również efektywność. Średni stosunek zysku netto do przychodów w tym samym okresie wyniósł 12,8%. Dlatego spółka otrzymała też tytuł Efektywnej Firmy, który Instytut Europejskiego Biznesu przyznaje od 2008 roku firmom osiągającym stosunek zysku netto do przychodów większy niż 5%.

 

Firma godna zaufania

Jednak jak przyznaje Maciej Furmaniuk, wiceprezes zarządu Powiernik S.A., najważniejszym dla spółki wyróżnieniem jest tytuł Mocna Firma Godna Zaufania. – „Nasza firma powstała w 2013 r., jako odpowiedź na wyraźne potrzeby rynku. Mając w pamięci krach finansowy i kryzys gospodarczy z 2008 roku, klienci poszukiwali bezpiecznej metody zabezpieczania swojego majątku. My stworzyliśmy ofertę nie tylko bezpiecznego, ale jednocześnie wygodnego i taniego inwestowania w złoto. Program Powiernik powstał na bazie wieloletniego doświadczenia nabytego przez założycieli spółki podczas pracy w branży finansowej. Do klientów przemawia zwłaszcza fakt, że nie prowadzimy żadnej dodatkowej działalności. Zajmujemy się wyłącznie działalnością na rzecz klientów gromadzących złoto inwestycyjne. Taka transparentność daje im poczucie bezpieczeństwa, oraz łatwą kontrolę przepływu pieniędzy oraz nadzór nad naszą działalnością.”

Podsumowując, Powiernik S.A. to nie tylko efektywny dostawca złota inwestycyjnego, ale także godny zaufania partner, co potwierdzają prestiżowe wyróżnienia, takie jak „Efektywna Firma” i „Gepard Biznesu” przyznane przez Instytut Europejskiego Biznesu. Z ofertą skierowaną do klientów poszukujących bezpiecznego oszczędzania i inwestowania, firma od 2013 roku realizuje Program Powiernik, który zdobył uznanie za transparentność, bezpieczeństwo i efektywność. Nagroda za dynamiczny wzrost zysków oraz tytuł „Mocna Firma Godna Zaufania” podkreślają nie tylko długą historię firmy na rynku, ale również jej solidność i zaufanie, jakim cieszy się wśród klientów. Powiernik S.A. to nie tylko inwestycja w złoto, to partnerstwo oparte na wiarygodności i profesjonalizmie.

Ostatnie wpisy