0

Kiedy nadchodzi kryzys ?

„Kiedy nadchodzi kryzys”Max Otte

Książka „Kiedy nadchodzi kryzys?” zmieni Twoje nastawienie do rynków finansowych, giełdy, lokowania oszczędności, doradców bankowych, doradców finansowych, polis emerytalnych. Natychmiast po jej przeczytaniu zaczniesz robić porządki w finansach osobistych.

Profesor dr Max Otte prostym językiem dokonuje analizy współczesnej światowej gospodarki oraz rynków finansowych. Wyjaśnia, dlaczego nadchodzi kryzys (2008 r. to zaledwie preludium) Wyjaśnia, dlaczego zachodnie gospodarki poruszają się z coraz większym trudem. A mozoląc się niezmiernie, produkują wielki dług.

W jasny sposób odpowiada na pytanie postawione w podtytule, „Co powinniśmy zrobić, aby wyjść obronną ręką z obecnego kryzysu gospodarczego”. Odpowiedź zawarta w rozdziale „Lokaty na czas kryzysu” jest zbiorem kompleksowych działań, które powinniśmy przeprowadzić, aby zabezpieczyć swój majątek przed kryzysem i nieco spokojniej przyglądać się końcowi ery gospodarczej ostatnich trzech dziesięcioleci. Miejmy nadzieję, że nadchodząca nowa era będzie mniej pazerna i korporacyjna a bardziej humanitarna. Rady są tym cenniejsze, że autor jest cenionym, praktykującym doradcą inwestycyjnym. Dostajemy również radę „Jak należy obchodzić się z doradcą finansowym”
Dla mnie istotny jest fakt, iż autor potwierdza ideę zawartą w „Złoty Spisek-Ferdinand Lips”. Również jego zdaniem „złoto jest naturalnym wrogiem banków emisyjnych i „nowoczesnych” ekonomistów.

Moim zdaniem ta książka stanowi lekturę absolutnie obowiązkową, dla osób starających się zrozumieć współczesne rynki finansowe i przyczyny kłopotów, z którymi się świat obecnie boryka. Serdecznie polecam.

Ostatnie wpisy