0

Jak nie stracić oszczędności życia – 5 cech najlepszej lokaty

Każdy z nas, kto trzeźwo myśli o przyszłości finansowej swojej i swoich najbliższych, z pewnością zauważył niepokojące sygnały, świadczące o złej kondycji ZUS-u oraz OFE. Każdy kto łudzi się, że lata jego ciężkiej pracy i systematycznego odkładania składek w publicznych zakładach ubezpieczeń zagwarantują mu choćby namiastkę tego, co w nie włożył, powinien uważnie przyjrzeć się estymacjom przyszłych stawek emerytalnych.

Jak więc uniknąć pozostania bez środków do życia po okresie aktywności zawodowej? Jak zabezpieczyć swoje oszczędności lub zapewnić bezpieczny posag swoim dzieciom? Niezależnie od tego w jakich czasach żyjemy, odpowiedź zdaje się wciąż pozostawać ta sama. Najskuteczniejszą metodą ochrony oszczędności jest fizyczne złoto.

Poświęć 10 minut swojego czasu, aby poznać 5 cech oszczędzania w złocie, które nie tylko odmienią Twoje pojęcie na temat oszczędzania, ale również ochronią Cię przed katastrofą finansową. Jesteś gotów? Zaczynamy odliczanie.

5. Pieniądze są z papieru. Złoto jest ze … złota!

 

No właśnie, co w tym niesamowitego? Otóż to, że pieniądze papierowe same w sobie nie mają wartości, a co za tym idzie, w procesie ciągłego dodrukowywania ich wartość spada z powodu inflacji.

Wspominaliśmy już o tym, jak markami palono w piecach. Jaką mamy pewność, że zbierając waluty nie doświadczymy za 5-10 lat podobnej sytuacji?

Tymczasem:

  • Złoto nieustannie zyskuje nowe zastosowania w technice i medycynie. Zapotrzebowanie na złoto nie spada i nie spadnie.
  • Światowe zasoby złota są ograniczone i nie można go „dodrukować”.
  • Złoto ma wartość na całym świecie i jest środkiem płatniczym od zarania dziejów.

Jeżeli chcesz oszczędzać, to rób to tak, aby nie zostać z plikiem bezwartościowych papierków w kieszeni.

4. Skoki, spadki i fundusze inwestycyjne

 

Lokata w złoto to gwarancja zachowania wartości Twoich oszczędności. Podczas gdy inwestorzy i osoby chcące w szybki sposób powiększyć swoje zasoby finansowe skłaniają się ku ryzykownemu ich lokowaniu w fundusze inwestycyjne, my proponujemy coś, co zagwarantuje OCHRONĘ Twojego dobytku.

Złoto posiada niemal stu procentową skuteczność w ochronie wartości zgromadzonego majątku. Wspominaliśmy o tym w naszym wpisie „Jak złoto trzyma wartość”. Złoto nadaje się idealnie do odkładania na emeryturę lub posag dla dzieci i wnuków. Dla głębszego zobrazowania tego zjawiska :

  • Osoba która kupiłaby złoto w czerwcu 2014 roku i sprzedała je zaledwie po roku, nie zanotowałaby zysku.
  • Osoba która zakupiłaby złoto na początku 2000 roku i sprzedała je w 2011 roku, powiększyłaby swój majątek ponad sześciokrotnie.

Nie wierzycie? Proszę bardzo.

oszczędzania

Fundusze inwestycyjne grają naszymi pieniędzmi na giełdzie. Jeżeli interesuje Cię pewne i długoterminowe oszczędzanie, to złoto jest strzałem w dziesiątkę.

3. Dywersyfikacja to lek na porażkę

 

Dywersyfikacja jest jedną z podstawowych zasad skutecznego zarządzania finansami. To także filozofia lokowania oszczędności w aktywa zapewniające nie tylko wzrost ich wartości, ale również ochronę i bezpieczeństwo tych oszczędności.

Nie wkładajmy nigdy wszystkich jajek do jednego koszyka. Historia poprzez liczne krachy, bańki spekulacyjne i recesje, uczy nas, aby myśleć o kilku alternatywnych metodach oszczędzania. Nawet symboliczne 200 zł miesięcznie, odkładane w fizyczne złoto, może okazać się prawdziwym zbawieniem w gorszych czasach.

Pamiętaj – nowy ford w 1916 roku kosztował 18 uncji złota – dokładnie tyle samo co nowy ford dzisiaj!

2. Pełna kontrola nad własnym majątkiem

 

Absolutnie w żadnym przedziale czasu nie powinno się tracić kontroli nad własnymi oszczędnościami. Fundusze inwestycyjne zazwyczaj dysponują naszymi pieniędzmi wedle własnego uznania i bez pytania nas o zgodę. Jest to źródłem ogromnego ryzyka.

Tradycyjne lokaty bankowe wymagają często zamrożenia środków na opisany w umowie okres, co uniemożliwia nam sięgnięcie po środki wtedy, kiedy są nam najbardziej potrzebne.

Profesjonalna firma oferująca zakup złota inwestycyjnego lub otworzenie rachunku oszczędnościowego w ów kruszec zapewnia, że to co zakupimy możemy zawsze osobiście odebrać. Co więcej, firma taka zapewnia odkupienie złota po atrakcyjnej cenie tak, aby klient nie zawracał sobie głowy szukaniem kogoś, kto kupi od niego złoto.

1. Pewność, bezpieczeństwo i stabilność

 

W oszczędzaniu najważniejsze są pewność, bezpieczeństwo oraz stabilność. Złoto zapewnia nam to, czego nie dadzą nam ani fundusze inwestycyjne, ani lokaty bankowe, waluty czy papiery wartościowe.

Fundusze są ryzykowne. Nie chcemy, aby to, co ma zagwarantować dobrobyt nasz i naszej rodziny, było poddane ryzyku w jakimkolwiek stopniu.

Lokaty bankowe nie gwarantują nam tego, co jest podstawowym atutem złota – zachowania wartości w ciężkich czasach kryzysu finansowego. Instytucje bankowe straciły dużo zaufania po bańce mieszkaniowej. W przypadku kolejnego kryzysu jaką masz pewność, że Twoje oszczędności nie ulegną wchłonięciu przez machinę bankową?

Wartości walut i papierów wartościowych są zależne od kondycji państwa. Perturbacje związane z systemem emerytalnym, słabymi notowaniami spółek, ryzykiem kolejnych krachów na giełdzie i zawirowaniami politycznymi sprawiają, iż nie jest to atrakcyjna forma długotrwałego oszczędzania.

 

Zakupić, zakopać, zapomnieć

 

oszczędzania

Na koniec wystarczy dodać, że złoto jest niemal bezstresową formą oszczędzania. W perspektywie lat drobne odchylenia w wykresie wartości złota są dla nas nieistotne. Oszczędzanie w złocie jest jak spadanie z wysokości na siatkę ochronną. Niezależnie od tego, kiedy spadniemy, mamy pewność, że siatka ratunkowa na nas czeka i skutecznie zamortyzuje nasz upadek.

Jedyne co musimy zrobić, to otworzyć własny rachunek i sukcesywnie kupować złoto w ilościach na jakie pozwala nam sytuacja finansowa. W odpowiednim dla nas momencie możemy odebrać dowolną ilość zgromadzonych środków i cieszyć z uzbieranego majątku. Majątku, który niezależnie od wydarzeń lokalnych czy globalnych, zawsze będzie miał wartość.

Ostatnie wpisy