0

Dlaczego złoto to świetny pomysł na prezent dla dziecka?

Maj i czerwiec za nami, a to miesiące obfitujące w okazje do kupna prezentu dla naszych dzieci. Komunie, Dzień Dziecka, wręczenie świadectw i zakończenie szkoły. W dobie nowoczesnych, ale rok rocznie zmieniających się modeli telefonów komórkowych, komputerów, smartwatchów, tabletów, czy konsol do gry, kupującym prezent coraz trudniej zdecydować się na coś, co będzie dla dziecka ponadczasowe i cenne, a wartość tę zachowa na dłużej – szczególnie dziś, w dobie tak wysokiej inflacji. Takim prezentem będzie z pewnością złoto – w każdej postaci: sztabki, monety, zegarka, łańcuszka, czy innej biżuterii. Dlaczego złoto to świetny pomysł na prezent dla dziecka?

 

Złoty prezent

Złota biżuteria, taka jak wisiorki i bransoletki, oraz złote zegarki, sztabki i bulionowe monety, są cenną pamiątką, która może być pielęgnowana przez dzieci i przekazywana przyszłym pokoleniom.
Złoto w niektórych kulturach ma wręcz religijne i duchowe znaczenie. W Indiach złota biżuteria jest często wręczana i oczekuje się, że będzie noszona już przez niemowlęta. Uważa się bowiem, że zapewnia ochronę i przynosi dziecku szczęście i zdrowie.

Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Dlatego też, na miarę swoich możliwości obsypują je prezentami z okazji urodzin, chrztu, rocznic i świąt. Jednak to, co dziś uważane jest za normę, szybko się zmienia. Zamiast zabawkowych zwierzaków, lalek, czy samochodzików, coraz częściej można zobaczyć dzieci otrzymujące złote wisiorki i łańcuszki, ale nie tylko.

Rzeczywiście w okresach świątecznych, a także nazwijmy to „majowo-czerwcowych”, obserwujemy wzmożone zainteresowanie zakupem złotych sztabek i monet. Często kupują je nasi stali inwestorzy, ale i trafiają do nas z ich polecenia osoby, które nigdy nie inwestowały wcześniej w złoto, a są zainteresowane właśnie zakupem trwałego, wartościowego prezentu dla dziecka. Zwłaszcza teraz, w czasach tak wysokiej inflacji taki zakup to nie tylko sposób na estetyczny prezent, ale i rozsądne zabezpieczenie majątku dziecka – mówi Maciej Furmaniuk, wiceprezes zarządu Powiernik S.A., spółki specjalizującej się sprzedażą złota inwestycyjnego klientom detalicznym, gwarantującej bezpieczeństwo zakupu. – Często rodzice, chrzestni czy rodzina wybierają na prezent Program Powiernik. W ten sposób mogą bezpiecznie i wygodnie odkładać dzieciom oszczędności na przyszłość. W sztabkach złota inwestycyjnego.

Dlaczego warto podarować dzieciom złotą biżuterię zamiast zabawek?

W obecnych czasach istnieje wiele powodów, dla których warto podarować dzieciom złotą biżuterię, monety i sztabki zamiast zabawek. Po pierwsze, w przeciwieństwie do zabawek, złota biżuteria jest cennym zasobem. Może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. To nie tylko połączy dziecko z jego rodziną, ale także pomoże w zaszczepieniu wartości inwestowania w złoto. Po drugie, na zabawki trzeba wydawać dużo pieniędzy, które nigdy się nie zwrócą. Złoto można podarować bez rozbijania banku, a pieniądze zainwestowane w ten zakup nie tylko mogą się zwrócić, lecz zwrócić nawet z nawiązką. Po trzecie, gdy dziecko dorośnie, będzie mogło złoto sprzedać i uzyskane pieniądze wykorzystać do zaspokojenia ważnych dla niego potrzeb, takich jak pokrycie wydatków edukacyjnych, zakup pierwszego samochodu, mieszkania.

Dlaczego złoto to świetny pomysł na prezent?

  1. Wartość inwestycyjna: Złoto jest powszechnie uznawane za stabilną formę inwestycji. Wartość złota ma tendencję do wzrostu na przestrzeni lat, co oznacza, że może być cennym aktywem finansowym w przyszłości. Dając dziecku prezent w postaci złotych monet lub biżuterii, możesz pomóc mu zacząć budować swoją finansową poduszkę na przyszłość.
  2. Symbolika: Złoto od wieków było symbolem bogactwa, prestiżu i sukcesu. Dając dziecku złoty prezent, możesz przekazać mu przesłanie o wartościach, takich jak trwałość, wyjątkowość i wysiłek potrzebny do osiągnięcia czegoś cennego. To może być motywujące dla dziecka i pomóc mu docenić trud pracy i osiągnięcia.
  3. Pamiątka na całe życie: Złoty prezent może być wartościową pamiątką, którą dziecko może zachować na całe życie. Dzięki swojej trwałości i wyjątkowości złoto może stać się przedmiotem, który będzie przypominał dziecku o szczególnym okazaniu z okazji np. chrztu, urodzin, komunii, zakończenia szkoły, czy innej ważnej chwili w jego życiu.
  4. Estetyka i piękno: Złoto jest cenione nie tylko ze względu na swoją wartość materialną, ale także ze względu na swoje piękno i wyjątkowy blask. Dając dziecku złoty prezent, oferujesz mu coś niezwykłego i wyjątkowego, co może być cenne nie tylko finansowo, ale również estetycznie.

Finansowy punkt widzenia

Ideą dawania złota zamiast zabawek, prócz samego w sobie obdarowania dziecka, jest pomoc w budowaniu bezpiecznej przyszłości. Podarowując swojemu dziecku złoty prezent zwiększasz to bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do zabawek, złoto nie psuje się z czasem. Wartość złotej biżuterii, monet, sztabek, rośnie wraz z upływem czasu. Możesz podarować dziecku złoto, gdy jest niemowlęciem, małym dzieckiem, a nawet nastolatkiem. Podarowując złoto swojemu dziecku, w rzeczywistości dajesz mu prezent, którego wartość utrzymuje się w czasie. Jeśli dziecko osiągnie odpowiedni wiek będzie mogło je sprzedać.

Na co zwrócić uwagę kupując złoto dla dziecka?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie złotej biżuterii dla dzieci, jest wiek dziecka. Jeśli kupujesz złoty wisiorek lub łańcuszek dla malucha, upewnij się, że nie jest on zbyt ciężki do noszenia przez dziecko. To samo dotyczy zakupu złotej biżuterii dla niemowlęcia. Następnie należy upewnić się, że projekt złotej biżuterii jest bezpieczny dla dzieci. Upewnij się, że biżuteria nie ma ostrych krawędzi lub narożników. Co więcej, należy również sprawdzić, czy biżuteria jest wykonana z prawdziwego złota czy pozłacana. Biżuteria ma zawsze wartość artystyczną, której nie ma przy wyborze sztabki lub monety inwestycyjnej. Znaczy to, że przy odsprzedaży po latach będzie liczyła się wartość kruszcu, bez względu na przemijające mody i techniki wytwarzania, Jeśli chcesz bezpiecznie podarować złoto swojemu dziecku, kup prezent od renomowanego sprzedawcy jak Powiernik S.A., który udzieli Ci gwarancji, że złoto, które kupujesz, ma 99,99% czystości.

Dzieci znają wartość pieniądza

Czasy, gdy dzieciom do pełni szczęścia i zadowolenia wystarczyła czekolada, lalka, czy elektryczna kolejka już dawno minęły. Wiek, w którym dzieci uświadamiają sobie wartość pieniędzy i tego, co można za nie dostać, obniża się z każdym rokiem. Sami dajemy dzieciom pieniądze, by kupiły sobie coś w szkolnym sklepiku, uczymy oszczędzać, wykorzystując ich pragnienie do posiadania ukochanej zabawki. Pięknie wykonane złote bulionowe monety, albo klasyczne złote sztabki, będące synonimem bogactwa, jak i bardzo dobrze kojarzone prze dzieci z filmów, bajek, książek i komiksów, to dziś doskonały pomysł na prezent. Prezent, który dziecko będzie mogło oglądać, trzymać na półce, pokazywać rówieśnikom, cieszyć nim oko, ale który przez długie lata zachowa swoją realną, wymierną wartość, a nawet ją zwiększy.

 

 

 

Ostatnie wpisy