0

Dlaczego potrzebujemy pośredników?

powiernik

 

W życiu każdego dojrzałego inwestora nadchodzi ten moment, gdy decyduje się on ulokować zalecaną część oszczędności w bezpiecznych aktywach. Naturalnym wyborem w takim przypadku jest na ogół złoto inwestycyjne, które doskonałe przechowuje wartość i zapewnia nam bezpieczeństwo finansowe, nawet w obliczu głębokiego kryzysu gospodarczego. Jeśli dotarliśmy już szczęśliwie do momentu podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestowania w fizyczne złoto, musimy jeszcze ustalić, jak będziemy je kupować. Do wyboru mamy różne opcje. Możemy kupować je bezpośrednio u lokalnych dostawców bądź skorzystać z pomocy profesjonalnych pośredników. Czy pośrednicy ci są nam jednak do czegokolwiek potrzebni?

 

Oszczędność

 

Korzystanie z usług pośrednictwa naturalnie przywodzi nam na myśl dodatkowe koszty z tym związane. Jak się jednak okazuje, prawidłowość ta nie ma w pełni zastosowania w przypadku rynku złota inwestycyjnego. Wybierając usługi takich podmiotów jak np. Powiernik S.A., mamy możliwość skorzystania z dobrodziejstwa zakupów grupowych i efektu skali. Wbrew przypuszczeniom cena zakupu złota dokonanego poprzez pośredniczącą w transakcji spółkę jest niższa, niż w przypadku zakupów indywidualnych, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się przystąpić do prowadzonego przez Powiernik S.A. „Programu Powiernik”. Dla przykładu 27 czerwca br. klienci korzystający z Programu Powiernik za 5g złota zapłacili 772 PLN. W tym samym dniu renomowany polski dostawca oferował sztabki 5g w cenie 883 PLN. Zważywszy na fakt, że różnica ta stanowi aż 14% wartości zakupu, należy zdecydowanie wziąć to pod uwagę.

 

Bezpieczeństwo i wygoda

 

Pośrednictwo to też bezpieczeństwo i wygoda. Powierzając swoje inwestycje w złoto w ręce profesjonalnej jednostki, nie odczuwamy tak ciężaru odpowiedzialności i mamy pewność, że nabywamy odpowiedni dla nas produkt. Nie musimy zdawać się tylko na siebie. Profesjonalny doradca powinien odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania i rozwiać pojawiające się wątpliwości. Korzystanie z pośredników nie zwalnia nas jednak z myślenia. Musimy zawsze racjonalnie przeanalizować warunki zakupu i przeczytać wnikliwie umowę, zanim zdecydujemy się ją podpisać. Bardzo ważnym elementem takiej umowy jest fakt fizycznego nabywania kruszcu, gdyż tylko taka jego postać stanowi bezpieczną formę oszczędzania. Przed skorzystaniem z usług dowolnego podmiotu, wskazane jest również zapoznanie się z ostrzeżeniami publikowanymi na stronie KNF, opiniami innych klientów oraz certyfikatami jakości posiadanymi przez danego pośrednika, takimi jak np. Laur Eksperta, którym pochwalić może się spółka Powiernik S.A.

 

Programy oszczędnościowe

 

Usługi pośredników w obszarze złota inwestycyjnego nie kończą się tylko na pomocy w jednostkowych zakupach. Jak zostało to już wspomniane, na rynku funkcjonują dziś także innowacyjne programy budowania długoterminowych oszczędności w tym szlachetnym kruszcu, pozwalające zminimalizować i rozłożyć w czasie jednostkowe koszty transakcyjne. Programy takie, choć co do zasady dedykowane są osobom o mniejszych możliwościach finansowych, sprawdzają się też doskonale w przypadku osób dysponujących większymi nadwyżkami finansowymi. Korzystając z „Programu Powiernik” możemy przez całe 10 lat trwania umowy dokonywać wpłat o dowolnej regularności i wysokości.

Warto również dodać, że Powiernik oferuje wyłącznie nowe sztabki renomowanych producentów, posiadających międzynarodowe akredytacje, których brakuje np. rodzimym mennicom. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, nasze sztabki mogą zostać upłynnione po cenie złota inwestycyjnego, a nie cenie złomu złota w dowolnym miejscu na świecie.

Pośrednicy, a w przypadku Powiernika także ich Profesjonalni Przedstawiciele, bez wątpienia mają nam wiele do zaoferowania. Choć, jak mogłoby nam się wydawać, osoba o wysokiej świadomości finansowej nie potrzebuje dodatkowych uczestników transakcji, rachunek ekonomiczny wskazuje, że jest całkiem na odwrót. Pośrednictwo Powiernika to lepsza cena, wygoda i bezpieczeństwo.

 

Agata Ziąbska
Powiernik S.A.
www.powiernik.net

Ostatnie wpisy