0

Bezpieczny start

bezpieczny-start

Narodziny dziecka to niezwykły moment w życiu każdego człowieka. Nowy członek rodziny to wielka radość ale też odpowiedzialność. To od nas w końcu zależy jak wyglądał będzie start naszych dzieci w dorosłe życie. Inwestując regularnie nawet niewielkie kwoty, przez 18 lat jesteśmy w stanie zbudować im solidne finansowe fundamenty na przyszłość. Poszukując bezpiecznej długoterminowej inwestycji warto postawić na złoto lokacyjne.

 

Najważniejsze żeby zacząć

 

Podstawą efektywnego oszczędzania jest dyscyplina. Im wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym lepsze zabezpieczenie na przyszłość będziemy w stanie naszemu dziecku sprezentować.  Początki jak wiadomo zawsze są najtrudniejsze. W końcu oszczędności czynimy kosztem konsumpcji, a ta daje nam wymierną i natychmiastową satysfakcję. Problem w tym, że zdecydowanie krótkotrwałą. Myśląc przyszłościowo w pierwszej kolejności musimy oszacować jaką minimalnie kwotę jesteśmy w stanie miesięcznie wygospodarować na cel inwestycyjny. Później pozostaje nam tylko wybrać właściwą długoterminową formę oszczędzania i konsekwentnie celu się trzymać. Po kilku miesiącach zmiana w strukturze domowego budżetu przestaje być już dla nas odczuwalna. Jeżeli kwalifikujemy się do korzystania z rządowego programu „Rodzina 500+” zadanie to będzie znacznie łatwiejsze. Zanim damy porwać się pokusie spożytkowania tych dodatkowych środków na codzienne wydatki, rozważmy duży potencjał inwestycyjny, jaki dzięki nim otwiera się przed nami i naszymi dziećmi.

 

Konsekwentnie do celu

 

Inwestując długoterminowo – czy to z myślą o własnej emeryturze, czy też o zabezpieczeniu naszych dzieci, wybierać powinniśmy aktywa uważane za bezpieczne. Rynki akcji, choć kuszą czasem dużymi zwrotami z inwestycji, mają to do siebie, że okresowo się załamują. W przypadku kryzysu finansowego nasze oszczędności mogą z nich wyparować szybciej, niż zdążymy się zorientować. Zdecydowanie mniejszym ryzykiem obarczone jest deponowanie pieniędzy na kontach oszczędnościowych, bądź inwestowanie w lokaty. Te jednak przy obecnym oprocentowaniu i uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych, realnie często przynoszą nam straty. Dodatkowo nadal pozostajemy tu zależni od sektora bankowego i pośrednio narażeni również na ryzyko polityczne. Poszukując bezpiecznej długoterminowej inwestycji niezależnej od banków i państwa, powinniśmy pomyśleć o złocie lokacyjnym. Aktywo to jest wartością samą w sobie, zabezpiecza nasze oszczędności przed inflacją, wszelkimi rynkowymi i politycznymi zawirowaniami, zachowując przy tym bardzo dobrą płynność. Inwestując konsekwentnie 200 zł miesięcznie od momentu narodzin dziecka, aż do jego pełnoletniości, przy obecnych cenach złota bylibyśmy w stanie zakupić około 297 gramów kruszcu. Przeznaczając zaś na ten cel całe 500 zł, przez 18 lat zabezpieczylibyśmy nasze dziecko aż 744 gramami złota inwestycyjnego. Taka ilość z pewnością zapewniłaby mu bezpieczny start w dorosłe życie.

 

Jak kupować złoto?

 

Decydując się na oszczędzanie na przyszłość naszych dzieci w złocie musimy pamiętać jeszcze o kilku ważnych sprawach. Kruszec powinniśmy nabywać wyłącznie w postaci fizycznej. Wszelkie certyfikaty i fundusze oparte na złocie nie mogą być traktowane jako równie bezpieczny ekwiwalent złota lokacyjnego. Kolejną niezmiernie ważną sprawą jest wybór odpowiedniego producenta, bądź pośrednika. W żadnym wypadku nie powinniśmy korzystać z aukcji internetowych organizowanych przez bliżej niezidentyfikowanych sprzedawców. W przeciwnym razie możemy stać się ofiarami oszustwa i nabyć towar jedynie imitujący złoto. Korzystając z usług profesjonalnego i sprawdzonego podmiotu, powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę na zakres oferowanych usług. Czy sztabki znajdujące się w ofercie pochodzą z mennic z akredytacją LBMA, czy sprzedawca umożliwia nam przechowywanie zakupionego złota w profesjonalnych skarbcach i ile taka usługa kosztuje i w końcu, jak szybko w razie potrzeby jesteśmy w stanie zakupione złoto upłynnić. Jeżeli inwestujemy relatywnie niewielkie miesięczne kwoty, zdecydowanie bardziej opłacalną i wygodniejszą dla nas formą oszczędzania w złocie od zakupów jednorazowych będą specjalne wieloletnie programy inwestycyjne. Usługę taką pod nazwą handlową „Program Powiernik” znaleźć możemy w ofercie spółki Powiernik S.A. Program ten umożliwia stałe powiększanie rezerw złota, elastycznie dopasowując się do naszych bieżących możliwości finansowych. Równocześnie minimalizuje on jednostkowe koszty zakupu kruszcu, poprzez zastosowanie mechanizmu zakupów grupowych. Nabyte tą drogą złoto inwestycyjne może zostać nam dostarczone pod wskazany adres, bądź za niewielką opłatą w wysokości 0,5% wartości zgromadzonego kruszcu rocznie, przechowywane w profesjonalnych skarbcach Pro Aurum. Rozwiązanie to łączy więc w sobie wszystkie pożądane cechy – długookresowe bezpieczeństwo, wygodę i możliwość zakupu złota po bardzo atrakcyjnej cenie. To doskonała propozycja dla rodziców pragnących zabezpieczyć swoje dzieci na przyszłość.

 

Agata Ziąbska
Powiernik S.A.
www.powiernik.net

Ostatnie wpisy